نائب رییس اتحادیه لوازم خانگی تهران: دامن زدن به شایعات گران شدن لوازم خانگی از اقدامات واردکنندگان کالای قاچاق است.

به گزارش خبرنگار مرورنیوز، پس از کش و قوس فراوان در زمینه جمع آوری لوازم خانگی قاچاق، مرتضی میری، نائب رییس اتحادیه لوازم خانگی تهران ضمن تکذیب افزایش 25 درصدی قیمت کالاهای خانگی، گفت: اجرای طرح برخورد با فروشندگان لوازم خانگی قاچاق باعث افزایش قیمت هیچ کالایی نشده است.

میری، معتقد است دامن زدن به شایعات گران شدن لوازم خانگی از اقدامات واردکنندگان کالای قاچاق است و قاچاقچیان سعی دارند با تحریک واحدهای صنفی بازار را ملتهب کنند تا از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. آن ها قصد دارند با شایعه پراکنی در مورد گران شدن لوازم خانگی مردم را مشوش کنند.

وی با اشاره به تدابیر و اطلاع‌رسانی صورت گرفته در این خصوص، گفت: قبل از شروع این طرح طی جلساتی که با اعضای صنف تولیدکنندگان و واردکنندگان قانونی لوازم خانگی داشتیم برای انجام این طرح به هماهنگی‌های مطلوبی رسیدیم.

نائب رییس اتحادیه لوازم خانگی با بیان اینکه گزارش کالاهای خارجی به سازمان حمایت و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شده، گفت: برخی از تولیدکنندگان داخلی حدود 2 سال است که افزایش قیمت نداشته اند لذا با مجوز و تایید اتحادیه تنها قیمت برخی از کالاهای ایرانی 6 تا 8 درصد افزایش یافته است.

میری، با بیان اینکه 15 میلیارد دلار قاچاق رقم بالایی است که اقتصاد کشور را فلج کرده، ادامه داد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری برخورد با قاچاق باید از مبادی ورودی لب مرز تا درون مغازه‌های عرضه کننده تا خشکاندن ریشه قاچاق ادامه پیدا کند و اجرای این طرح قطعا در کاهش قاچاق موثر خواهد بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز