اردکانیان روز سه شنبه در آیین افتتاح سد کرم آباد پلدشت که با حضور رییس جمهوری برگزار شد، افزود: 16 هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی از طرح های آب افتتاحی در روز جاری بهره مند می شود.

به گزارش مرور نیوز، وزیر نیرو با اشاره به اینکه توسعه منطقه ای با محوریت آبهای مرزی از رویکردهای اصلی این وزارتخانه است، اضافه کرد: این طرح ها با هزینه 22 هزار میلیارد ریالی در ادامه پروژه های توسعه منابع آب و خاک ایران در استان های مرزی به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه این طرح ها در حوزه سد کرم آباد پلدشت، سیلوه پیرانشهر، سردشت و بویلاپوش خوی اجرا شده است، اضافه کرد: امروز سه سد، سه ایستگاه پمپاژ، دهها کیلومتر کانال و خط لوله انتقال آب افتتاح می شود. 

وی بیان کرد: با تکمیل و بهره برداری کامل از این طرح ها 46 هزار و 500 هکتار آب اراضی زیرمجموعه این طرح ها بهره مند می شود. 

وزیر نیرو ادامه داد: از عواید اجرای این طرح ها بیش از سه میلیون و 400 هزار نفر استفاده می کنند که رقم جمعیتی قابل توجهی است. 

اردکانیان از اشتغال مستقیم 117 هزار نفر در مراحل ساخت و بهره برداری از این طرح ها خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر آن 40 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در این طرح ها اشتغال داشته اند. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز