رئیس امور بندری بندر امام خمینی با بیان اینکه این بندر ظرفیت نگهداری همزمان 3 میلیون تن کالای اساسی را دارد گفت: هم‌اکنون از 80 درصد ظرفیت بندر امام در بخش کالای اساسی استفاده می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، علی اکبر احمدی رئیس امور بندری بندر امام در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت بندر امام خمینی برای پهلوگیری کشتی‌ ها با سایز پاناماکس گفت: عمق مناسب اسکله‌های این بندر باعث می‌شود قیمت تمام شده کالا کاهش یابد.

وی با بیان اینکه تجهیزات تخلیه و بارگیری پیشرفته‌ای در بخش کالای اساسی داریم افزود: علاوه بر این جرثقیل‌های فوق پیشرفته‌ای در بندر امام نصب شده که زمان توقف کشتی را کاهش می‌دهد.

رئیس امور بندری بندر امام خمینی با بیان اینکه این بندر ظرفیت نگهداری همزمان 3 میلیون تن کالای اساسی را دارد، یادآور شد: طی 6 ماه اخیر واردات کالاهای اساسی از بندر امام افزایش یافته به طوریکه هم‌اکنون از 80 درصد ظرفیت بندر امام در بخش کالای اساسی استفاده می‌شود.

احمدی با یادآوری اینکه در اردیبهشت ماه امسال واردات کالاهای اساسی به کشور دو برابر شده گفت:‌ در حالت عادی 40 درصد ظرفیت خالی در بخش انبار کالای اساسی داشتیم که هم اکنون این ظرفیت تقریبا پر شده و در حال ایجاد ظرفیت‌های جدید هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز