رضا اردکانیان به منظور افتتاح طرح‌های صنعت برق در خراسان شمالی راهی این استان شد.

به گزارش مرور نیوز، وزیر نیرو در بخشی از سفر یک‌روزه خود به خراسان‌شمالی، پروژه‌های شرکت توزیع برق استان را افتتاح و سپس در جلسه مدیران صنعت آب و برق، اعضای هیئت مدیره و مدیران حراست شرکت خواهد کرد.

وزیر نیرو در این سفر در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌شمالی از آبرسانی هفتگی به ۳۰ روستا خبر داد و گفت: با تلاش‌های دولت تدبیر و امید در حال حاضر هر هفته ۳۰ روستا از شبکه آبرسانی سالم برخودار می‌شوند و این رقم تا پایان دولت دوازدهم به ۳۲ روستا در هر هفته خواهد رسید. همچنین در طی چند سال اخیر هر هفته به هشت روستای کشور نیز برق‌رسانی شده است.

رضا اردکانیان با بیان اینکه سیلاب‌های بهاره موجب افزایش ۱۶ میلیارد مترمکعبی ذخایر سدهای کشور نسبت به سال آبی گذشته شده است، افزود: و بارندگی‌های مناسب چند ماه اخیر موجب شده است تا تعداد زیادی از تالاب‌های مهم و حیاتی کشور که سالیان متمادی رنگ آب به خود ندیده بودند آبگیری شوند. در حال حاضر بیش از ۴۰ تالاب بزرگ کشور همچون هورالعظیم ، بامدژ، هامون و… بین ۴۵ تا ۱۰۰ درصد پر شده‌اند.

وی اولویت وزارت نیرو را پررنگ کردن نقش مدیران استانی صنعت آب و برق دانست و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ساختارهای لازم نیز در این بخش ایجاد خواهد شد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه رئیس جمهوری در آینده نزدیک به استان خراسان‌شمالی سفر خواهد کرد، گفت: مقرر شده است تا بخش عمده‌ای از طرح‌های وزارت نیرو در استان طی سفر رئیس جمهور به این منطقه افتتاح شود. در حالی که میانگین جمعیت تحت پوشش آب سالم در کشور کمی زیر ۱۰۰ درصد است، این متغیر در استان خراسان شمالی ۱۰۰ درصد است. همچنین میانگین جمعیت تحت پوشش آب سالم در روستاهای خراسان شمالی بیشتر از ۷۶ درصد بوده و این در حالی است که میانگین این متغیر در کشور زیر ۷۵ درصد است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز