بورس تهران شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود به گونه‌ای که، شاخص قیمت وزنی ارزشی، با افزایش ۲۷۴ واحدی معادل ۰.۳۹ درصد به رقم ۶۹ هزار و ۹۸۹ واحد رسید.

به گزارش مرور نیوز، شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۶۹ واحدی معادل ۰.۱۱ درصد، عدد ۶۱ هزار و ۸۷۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت نیز با افزایش ۴۷ واحدی معادل ۰.۱۱ درصد به رقم ۴۲ هزار و ۴۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۹۰۷ واحد افزایش معادل ۰.۳۲ درصد را رقم زد و به سطح ۲۸۰ هزار و ۴۰۷ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۶۸۰ واحد افزایش معادل ۰.۳۷ درصد به رقم ۱۸۵ هزار و ۷۱۰ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۱۵۵ واحد افزایش معادل ۰.۴۴ درصد همراه بود و عدد ۴۹۳ هزار و ۷۲۲ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص کل بورس تهران امروز در حالی توانست به کانال ۲۵۰ هزار واحدی وارد شود که پیش از این شاهد فتح کانال ۲۵۰ هزار واحدی بود. هرچند روز گذشته، سید رضا علوی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس تابناک اظهار داشت: بخشی از صنایع بورسی از افزایش قیمت دلار و ارز منتفع می‌شدند، ولی با توجه به پیش بینی‌ها مبنی بر کاهش نرخ ارز، در آینده شاهد کاهش قیمت این صنایع در بورس خواهیم بود. به گفته علوی، با توجه به اینکه این صنایع و شرکت‌ها جزو نماد‌های شاخص ساز هستند احتمالا در آینده شاهد روند کاهشی شاخص کل نیز خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد معاملاتی کچاد متعلق به معدنی‌ و صنعتی‌ چادرملو با ۲۱۸ واحد، نماد شتران متعلق به پالایش نفت تهران با ۱۸۲ واحد، نماد کگل متعلق به معدنی و صنعتی گل گهر با ۱۴۱ واحد، نماد شپنا متعلق به پالایش نفت اصفهان با ۱۱۴ واحد، نماد خودرو متعلق به ایران خودرو با ۱۰۵ واحد، نماد وغدیر متعلق به سرمایه‌گذاری‌غدیر (هلدینگ) با ۹۷ واحد، نماد وملی متعلق به گروه صنعتی ملی (هلدینگ) با ۸۰ واحد و نماد وبصادر متعلق به بانک صادرات ایران با ۷۹ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

در مقابل، نماد معاملاتی وامید متعلق به گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۱۶۲ واحد، نماد فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۱۱۳ واحد، نماد فملی متعلق به ملی صنایع مس ایران با ۱۱۱ واحد، نماد شخارک متعلق به پتروشیمی خارک با ۸۰ واحد، نماد شیران متعلق به س. صنایع‌شیمیایی‌ایران با ۶۰ واحد و نماد اخابر متعلق به مخابرات ایران با ۵۴ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

بر اساس این گزارش، معامله‌گران بورس تهران امروز ۵ میلیارد و ۳۱۵ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۹۴۰ هزار و ۹۴۱ نوبت معامله و به ارزش ۲ هزار و ۷۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز