در آخرین روز از معاملات هفتگی بورس نیویورک نماد آلفابت متعلق به شرکت گوگل به لطف سود بیش از حد انتظار سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ با جهش ۱۲ درصدی مواجه شد.

به گزارش مرور نیوز، نماد توئیتر در بورس نیویورک پس از درآمدزایی ۸۴۱ میلیون دلاری با رشد ۱۱ درصدی مواجه شد. به لطف افزایش این دو نماد، شاخص "نزدک کامپوزیت" با جهش ۱.۱۱ درصدی به سقف تاریخی ۸۳۳۰.۲۱ واحد رسید و شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با عبور از ۳۰۲۵.۸۶ واحد، رکورد جدیدی را از خود بر جای گذاشت. دیگر شاخص مهم بورس وال استریت یعنی "داو جونز اینداستریال اوریج" با رشد ۰.۱۹ درصدی در سطح ۲۷هزار و ۱۹۲.۴۵ واحد بسته شد.

بدترین نمادهای بورسی در معاملات وال استریت نیز نمادهای "موهاوک اینداستریز"، "کبوت اویل اند گس" و "زیلینکس" بودند که ارزش آن ها به ترتیب ۱۷.۶ درصد، ۱۲.۰۷ درصد و ۵.۳۵ درصد کاهش یافتند.

در دیگر مناطق جهان و در اروپا، شاخص "یورو استاکس ۵۰" با ۰.۴۱ درصد افزایش و شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۸ درصد افزایش بسته شدند. شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت و "کک ۴۰" بورس پاریس به ترتیب ۰.۴۷ درصد و ۰.۵۷ درصد صعود کردند. در مادرید اما شاخص "ایبکس" ۰.۶۹ درصد عقب نشست.

در آسیا به جز شاخص شانگهای کامپوزیت  که ۰.۱۶ درصد صعود کرد، دیگر شاخص های مهم نزولی بودند به گونه ای که شاخص های "نیک کی ۲۲۵" و "تاپیکس" بورس توکیو به ترتیب ۰.۴۵ درصد و ۰و۴ درصد کاهش یافتند، شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با زیان ۰.۶۹ درصدی بسته شد و شاخص "ای اس ایکس" سیدنی ۰.۳۶ درصد ریزش کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز