قیمت هر بشکه نفت برنت با 7 سنت افزایش به 63 دلار و 46 سنت رسید. نفت برنت در این هفته مجموعاً 1.7 درصد رشد داشت.

به گزارش مرور نیوز، قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 18 سنت افزایش به 56 دلار و 20 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا رشد هفتگی مجموعاً 1.2درصدی را به ثبت رساند.

آمارهای رسمی منتشرشده نشان می‌دهد که رشد اقتصادی آمریکا در سه‌ماهه دوم امسال کمتر از حد انتظار کاهش داشته و میزان هزینه‌کرد مصرف کنندگان رشد قابل توجهی داشته است. این آمارهای مثبت موجب تقویت چشم‌انداز تقاضا برای نفت شد.

جان کیلداف، تحلیلگر بازار نفت در این باره اظهار داشت: «آمارهای مربوط به اقتصاد آمریکا در کل مثبت بود... تولید ناخالص داخلی بهتر از حد انتظار بود. میزان هزینه‌کرد مصرف کننده هم خوب بود اما هزینه‌کرد بنگاه‌های اقتصادی خوب نبود».

ضعف رشد اقتصادی در کشورهای جهان به‌ویژه آسیا و اروپا می‌تواند موجب تضعیف تقاضا برای نفت در خارج از آمریکا شود و همچنان قیمت‌ها را پایین نگهدارد.

جین مک‌گیلیان، تحلیلگر بازار انرژی هم گفت: «در حال حاضر در بازار بین کسانی که فکر می‌کنند شاهد افت رشد اقتصادی خواهیم بود و تقاضا برای نفت آسیب خواهد دید و... کسانی که روی تحولات خلیج فارس و کاهش تولید اوپک و متحدانش تمرکز کرده‌اند رویارویی وجود دارد».

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز