برخلاف بورس های آسیایی، بورس وال استریت موفق شد بار دیگر روند صعودی خود را از سر بگیرد به گونه ای که شاخص اس اند پی ۵۰۰ با صعود ۱.۳ درصدی خود را به ۲۸۸۱.۷۷ واحد رساند.

به گزارش مرور نیوز، با به نتیجه نرسیدن آخرین دور از مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین در شهر شانگهای، رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد که از یکم سپتامبر امسال، ۳۰۰ میلیارد دلار باقی مانده از محصولات وارداتی چینی را مشمول اعمال تعرفه ۱۰ درصدی خواهد کرد. در صورت تحقق چنین امری، دولت ترامپ بر تمامی واردات ۵۵۰ میلیلارد دلاری آمریکا از چنین تعرفه ۱۰ تا ۲۵ درصدی اعمال کرده است. از سوی دیگر چین بر تمامی ۱۱۰ میلیارد دلار واردات خود از آمریکا تعرفه اعمال و تهدید کرده است که به هر اقدام بعدی آمریکا پاسخ فوری وقاطع خواهد داد.

امروز شاخص نیک کی ۲۲۵  بورس توکیو با ریزش ۰.۸ درصدی به سطح ۲۰ هزار و ۴۲۱.۳۹ واحدی عقب نشست، شاخص " اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی ۰.۳ درصد افزایش یافت، شاخص "کسپی" بورس سئول ۰.۲ درصد و شاخص هانگ سنگ  بورس هنگ‌کنگ ۰.۸ درصد ریزش کردند و شاخص "شانگهای کامپوزیت" بورس چین با ریزش ۰.۱ درصدی در سطح ۲۷۷۶.۹۱ واحدی بسته شد.

برخلاف بورس های آسیایی، بورس وال استریت موفق شد بار دیگر روند صعودی خود را از سر بگیرد به گونه ای که شاخص اس اند پی ۵۰۰ با صعود ۱.۳ درصدی خود را به ۲۸۸۱.۷۷ واحد رساند، شاخص "داو جونز اینداستریال اوریج" با جهش ۱.۲ درصدی در سطح ۲۶ هزار و ۲۹.۵۲ واحدی بسته شد و شاخص "نزدک کامپوزیت" با صعود ۱.۴ درصدی به سطح ۷۸۳۳.۲۷ واحد رسید. شاخص "روسل ۲۰۰۰" نیز که در بردانده سهام شرکت‌های کوچک‌تر بورسی است ۱ درصد صعود کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز