وزیر ارتباطات تاکید کرد: برای حمایت از خبرنگاران دولت در گذشته مصوباتی داشتیم، امروز هم ما پیشنهاد دادیم خبرنگارانی که در جامعه خبری کشور فعالیت می‌کنند و ابزار اصلی کارشان فضای مجازی است مطرح کردیم که اینترنت رایگان داده شود، آقای رئیس‌جمهور نیز موافقت کردند.

به گزارش مرور نیوز، آذری جهرمی در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران امروز یکی از تولیدکنندگان محتوا در شبکه ملی اطلاعات هستند که امروز ابزارشان متفاوت شده، روزی با روزنامه سر و کار داشتند اما امروز فضای مجازی است.

وزیر ارتباطات و فناوری تاکید کرد: برای حمایت از خبرنگاران دولت در گذشته مصوباتی داشتیم، امروز هم ما پیشنهاد دادیم خبرنگارانی که در جامعه خبری کشور فعالیت می‌کنند و ابزار اصلی کارشان فضای مجازی است مطرح کردیم که اینترنت رایگان داده شود، آقای رئیس‌جمهور نیز موافقت کردند.

وی ادامه داد: ظرف یکی دو روز آینده سایت ثبت نام باز خواهد شد و خبرنگارانی که در جامعه خبری کشور فعالیت می‌کنند می‌توانند ثبت‌نام کنند. با وزارت ارشاد باید هماهنگی لازم صورت گیرد و لیست خبرنگاران باید مشخص شود.

جهرمی درباره خریداری گذرنامه برای ریجستری تلفن‌های همراه گفت: فعالیت‌هایی که رو به سمت دور زدن قانون می‌آورند یک مفهوم درون خودشان دارند و آن این است که روال فعلی اشکالاتی را دارد.

وی ادامه داد: وارد کننده‌ای که می‌تواند گوشی را وارد کند و عوارض حداقلی هم می‌دهد دلیل ندارد که بخواهد چنین شیوه‌ای را استفاده کند و هزینه‌ای را برای خودش و مصرف‌کننده ایجاد کند.

وزیر ارتباطات و فناوری گفت: واقعیت از دید ما این است که در ثبت سفارش و تخصیص ارز مشکلاتی وجود دارد و واردات رسمی دچار اختلال است که همین امر باعث این اتفاقات می‌شود.

وی گفت: وقتی قانون اصلی دچار مشکل است، مجبوریم محدودیت‌های بیشتری اعمال کنیم که در نهایت مردم را اذیت می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز