مدیرعامل آب منطقه ای البرز با بیان اینکه چاه‌های غیر مجاز آب در استان البرز مسدود می‌شوند، گفت: انتقال ۳۰ میلیون مترمکعبی پساب غرب تهران به البرز تصویب شده است.

به گزارش مرورنیوز، بهزاد پارسا در حاشیه جلسه  ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که عصر امروز در سالن شهدای استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه در حوزه آب 3 بخش وجود دارد، اظهار داشت: این بخشها شامل از بخش آب منطقه‌ای با وظیفه تامین آب، بخش آب و فاضلاب شهری و بخش آب و فاضلاب روستایی است.

مدیرکل آب منطقه‌ای استان البرز با بیان اینکه آب فاضلاب روستایی از طریق ایجاد مجتمع‌های آب رسانی بحث آبرسانی روستایی را پیگیری می‌کند، افزود: آب منطقه‌ای در راستای اقتصاد مقاومتی با چاه‌های غیرمجاز برخورد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در این راستا آب منطقه‌ای البرز در سطح کشور پیشرفت مناسبی داشته است، گفت : در راستای اقتصاد مقاومتی انتقال پساب  30 میلیون مترمکعبی  غرب تهران به استان البرز تصویب شده است.

پارسا با بیان اینکه بحث تامین بلند مدت آب استان مطرح است، ادامه داد: طرح تامین آب میان مدت و بلند مدت البرز، تهران و قزوین توسط مشاور در حال مطالعه است.

وی با اشاره به اینکه تامین هزینه‌های پروژه‌های اقتصاد مقاومتی 2 بخش دارد، گفت: یکی از این هزینه ها از محل  هزینه‌های جاری دستگاه ها انجام و بخشی باید در حوزه تملک تامین شود که تا به حال حاضر مبلغی در مورد  این مورد پرداخت نشده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز