فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: وجود و حضور سرباز امنیت ساز است و موجب باز دارندگی و قدرت ملی است و فکر تجاوز را از دشمنان می گیرد. اگر امنیت نباشد هیچ کاری شدنی نیست و این امنیت به وجود سرباز بستگی دارد.

به گزارش مرور نیوز، فرمانده کل ارتش،سید عبدالرحیم موسوی امروز صبح شنبه 8 اردیبهشت با حضور در دهمین جشنواره ملی حضرت علی اکبر  جوان سرباز گفت: این جشنواره به نام نامی حضرت علی اکبر (ع) نامگذاری شده است و جوانان سرباز ما با پیروی از ایشان راه دفاع از کشور را طی می کنند. 

وی ادامه داد: سربازی در همه جوامع یک کار ارزشمند است ، سربازی همواره در چشم مردم جایگاه ویژه داشته اما اسلام بالاتر از همه سربازی را عبادت می دانند که موجب امنیت و پایداری جامعه هستند.

امیر موسوی گفت: انقلاب اسلامی ایران عالی ترین جایگاه و مفاهیم را برای سربازی ترسیم کرده اند و حضرت امام خمینی (ره) آنقدر برای سربازی احترام قائل هستند که می فرمودند ای کاش نام من را هم در فهرست سربازان ثبت کنند. 

سرلشگر موسوی

امنیت نباشد هیچ کاری شدنی نیست

وی افزود: ما بر اساس این نظریه ها به سربازی به عنوان یک برهه سرنوشت ساز برای جوانان نگاه می کنیم. وجود و حضور سرباز امنیت ساز است و موجب باز دارندگی و قدرت ملی است و فکر تجاوز را از دشمنان می گیرد. اگر امنیت نباشد هیچ کاری شدنی نیست و این امنیت به وجود سرباز بستگی دارد.

 دوران سربازی را موجب تقویت تدین جوانان است

فرمانده کل ارتش دوران سربازی را موجب تقویت تدین جوانان دانست و تصریح کرد: در دوران سربازی باید امید به آینده و خودباوری در جوان سرباز شکل گرفته شود و آنها با ویژگی های ارزشمند انقلاب اسلامی آشنا شود.

وی در پایان تاکید کرد: خدمت سربازی مردان شایسته ای را برای جامعه و انقلاب اسلامی تربیت می کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز