رئیس پلیس آگاهی اصفهان گفت: دو هزار و 980 جفت کفش و 100 کیلوگرم بادام خارجی در بازرسی‌های نوروزی اصفهان، کشف و ضبط شد.

به گزارش مرور نیوز ستار خسروی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کاراگاهان پلیس آگاهی اصفهان در پی اخبار رسیده مبنی بر دپو و توزیع کفش و بادام خارجی قاچاق در یک انبار، بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: کاراگاهان پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع با هماهنگی مقام قضائی به محل اعزام شدند که در بازرسی صورت گرفته دو هزار و 980 جفت کفش و یکصد کیلوگرم بادام خارجی فاقد هر گونه اسناد و مدارک گمرکی کشف شد .

رئیس پلیس آگاهی اصفهان اضافه کرد: ارزش کالاهای کشف شده توسط کارشناسان مربوطه یک میلیارد و 200 میلیون ریال اعلام شده است .

وی افزود: در این خصوص دو متهم که اقدام به وارد کردن این کالاها به صورت قاچاق کرده بودند، شناسایی، دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند .

خسروی همچنین به کشف تعداد زیادی بدلیجات به ارزش یک میلیارد ریال اشاره کرد و اظهار داشت: کاراگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دپوی تعداد زیادی بدلیجات قاچاق در انباری مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند .

وی ادامه داد: کاراگاهان پس از هماهنگی با مقام قضائی از انبار مذکور بازرسی کردند که در این عملیات تعداد چهار کارتن انواع بدلیجات خارجی که همگی آنها فاقد مدارک مثبته گمرکی و قاچاق بودند کشف شد .

رئیس پلیس آگاهی اصفهان ارزش کالای کشف شده را یک میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در این خصوص یک نفر دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد .

وی با بیان اینکه تیم های مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان در ایام نوروز به منظور تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی با شدت بیشتری به فعالیت خود ادامه می دهند، اظهار داشت: از مردم می خواهیم هر گونه اخبار در خصوص تهیه، توزیع و دپوی کالاهای خارجی قاچاق را از طریق تماس با شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی انجام گیرد .

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز