مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از تردد نزدیک به دو میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان طی روزهای سوم تا هفتم تیرماه امسال خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، ایرج دست‌نشان در جمع خبرنگاران ضمن اعلام آمادگی‌های لازم برای راهداری سفرهای تابستانی، گفت: از سوم تا هفتم تیر ماه امسال همزمان با آغاز سفرهای تابستانی و ایام تعطیلات عید سعید فطر، یک میلیون و 904 هزار تردد در محورهای استان زنجان ثبت شد.

وی ضمن تأکید بر توجه به هشدارهای ایمنی و ترافیکی و پرهیز از رانندگی طولانی‌مدت، افزود: همه دستگاه‌های خدمات‌رسان با تعاملی بیش از پیش آماده خدمات‌رسانی به مسافران و کاربران جاده‌ای هستند و همه تلاش دستگاه‌ها کاهش تصادفات و افزایش ایمنی سفر با همکاری و همراهی مردم و مسافران است.

این مسئول تصریح کرد: در این مدت یک میلیون و 600 هزار تردد در محورهای استان زنجان مربوط به تردد وسایل سبک بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان یادآور شد: در این ایام سرعت متوسط وسایل عبوری در جاده‌های استان 83 کیلومتر در ساعت، درصد تخلف سرعت غیرمجاز 5 درصد، درصد سبقت غیرمجاز یک درصد و درصد تخلف فاصله طولی غیرمجاز نیز 15 درصد گزارش شده است.

دست‌نشان خاطرنشان کرد: با شروع و اجرای طرح راهداری تابستانی در همه محورهای مواصلاتی استان زنجان، راهداران و فعالان عرصه حمل‌ و نقل جاده‌ای حضوری فعال و چشمگیر خواهند داشت و با هماهنگی سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان به خدمات‌رسانی به کاربران جاده‌ای می‌پردازند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز