فرماندار رودبارجنوب از کشف و ضبط 760 بطری مشروبات الکلی توسط ماموران نیروی انتظامی این شهرستان خبرداد.

به گزارش مرور نیوز، عطا ناوکی افزود: قاچاقچیان این محموله را داخل یک دستگاه پراید جاسازی و قصد انتقال آن از استان سیستان و بلوچستان به استان کرمان را داشتند که با هوشیاری ماموران نیروی انتظامی، شب گذشته کشف و ضبط شد.
وی تصریح کرد: قاچاقچیان قصد دور زدن ایست بازرسی پنگ در مرز بین شهرستان رودبار جنوب و ایرانشهر را داشتند که بعد از یک تعقیب و گریزدر نهایت با واژگونی خودروی پراید متوقف می شوند.
وی عنوان کرد: در این تعقیب و گریز یکی از قاچاقچیان بر اثر واژگونی خودرو مجروح وبه بیمارستان رودبار جنوب انتقال داده شد و یک نفرهم دستگیرو تحویل مقامات قضایی این شهرستان شد.
فرمانداررودبار جنوب گفت: از مشروبات الکلی در اسلام به عنوان ام الفساد نام برده شده است و قتل، نزاع، خشونت های خانگی، تصادفات و فوتی ها از جمله پیامدهای مصرف این مواد است.
وی افزود: باید تبعات ناشی از مصرف مشروبات الکلی به صورت وسیع دیده شود و فقط صرف توقیف این مشروبات که عمدتا از خارج کشور وارد می شوند، مورد توجه قرار نگیرد.
استان کرمان با توجه به شرایط خاص جغرافیایی و نزدیکی به مرزهای شرقی از دیرباز محل تردد قاچاقچیان بوده است که مصمومیت 114 نفر و فوت پنج نفر ناشی از مصرف مشروبات الکلی تقلبی هفته گذشته در سیرجان از تبعات قاچاق این کالا به استان می باشد.
مساحت این شهرستان 13 هزارو 200 کیلومتر مربع می‌باشد و مرکز آن شهر رودبار جنوب درفاصله 333 کیلومتری از مرکز کرمان واقع شده و جمعیت آن هم برابر با 105 هزارو 992 نفر می باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز