نیروگاه تولید برق پراکنده شهرک صنعتی پرند CHP با مشارکت بانک صنعت و معدن و طی مراسمی با حضورسید حسین هاشمی استاندار تهران، جمعی از معاونان، فرماندار پرند و مدیران شهرستان برگزار شد.

به گزارش مرورنیوز، سید حسین هاشمی در این مراسم با اشاره به اهمیت ورود بخش خصوصی در ساخت پروژه ها گفت: : برای حل مشکلات فعلی در زمان های اضطراری نیروگاه های تولید خوشه ای و پراکنده برق به کمک آمده اند و برای جانمایی درست این نیروگاه ها باید تصمیمات خوبی گرفته شود.

هاشمی تولید برق پراکنده در استان را تا یکهزار مگاوات مطلوب دانست و تصریح کرد: با این میزان تولید برق می توان برق همه صنایع استان را تضمین کرد.

وی ادامه داد :اهمیت توجه به احداث نیروگاه های تولید برق پراکنده هم به دلیل ورود بخش خصوصی در آن و هم به دلایل کمک رسانی در مواقع حساس و بحرانی، کمک به پدافند غیرعامل استان و نقش کلیدی در اقتصاد مقاومتی اهمیت زیادی دارد.

استاندار تهران بر اولویت سرمایه گذاری در نیروگاه های CHP تاکید کرد و افزود: در جلساتی که با آقای نعمت زاده جانشین رییس ستاد اقتصاد مقاومتی خواهیم داشت ایجاد چنین نیروگاه هایی مصوب شده و بانک های عامل نیز همکاری خواهند کرد.

بنا بر گزارش یاد شده بانک صنعت و معدن برای احداث نیروگاه های یاد شده که با فناوری روز و راندمانی ٢ برابر نسبت به میانگین تولید برق کشور از بزرگترین طرح های اقتصاد مقاومتی استان تهران محسوب می شود و در مجموع برای ٤٠٠ نفر اشتغال ایجاد کرده است با تامین مالی حدود ٢٠ میلیون یورو مشارکت دارد.

گفتنی است ظرفیت تولید برق کل کشور ٧٠ هزار مگاوات است که بانک صنعت و معدن ٦ هزار مگاوات از آن را تامین اعتبار کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز