مدیرعامل بانک قوامین گفت: خصوصی سازی بانک ها با نگاه دولتی نتیجه بخش نخواهد بود و باعث پشیمانی می شود.

به گزارش مرورنیوز، غلامحسن تقی نتاج در استان بوشهر افزود: یکی از راه های تقویت نظام بانکی افزایش سرمایه بانک هاست که برای تحقق این مهم باید سهامداران آنها به سرمایه گذاری بیشتر ترغیب شوند.
مدیرعامل بانک قوامین که در آیین معارفه مدیرجدید بانک دراستان بوشهر و درجمع کارکنان و مسوولین این بانک در استان مذکور سخن می گفت یادآور شد: افزایش سرمایه بانک ها از طریق سرمایه گذاری سهامداران در صورتی محقق می شود که سپرده گذاری در آنها سودآور باشد و در این ارتباط نیاز است بانک مرکزی و بورس اوراق بهادار در این زمینه تدبیر جدی داشته باشند.
وی گفت: هم اکنون اقتصاد ملی ضرورت شدید به بنگاه سازی دارد و اگر این امر محقق شود، توسعه فرهنگ سهامداری و بنگاه داری در سطح کشور تحقق می یابد.
مدیرعامل بانک قوامین تاکید کرد: با توجه به اینکه از لحاظ اقتصادی در رکود قرار داریم بنگاه سازی می تواند چرخ اقتصاد کشور را به حرکت درآورد.
نتاج، در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بانک ها در بحث واسطه گری وجوه، شرایط ندارند، این در حالی است که باید هزینه و درآمد بانک ها بعنوان یک موسسه اقتصادی با هم همخوانی داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: در کشور نگاه ها نسبت به نظام بانکی به عنوان یک تافته جدا بافته از سایر حوزه های اقتصادی است که نتیجه آن باعث شده تا در بخش واسطه گری وجوه، شرایط خوبی نداشته باشند.
مدیرعامل بانک قوامین با تاکید بر این که با این وجود مردم نیز انتظار دارند در حد نرخ تورم برای سپرده هایشان حفظ ارزش صورت گیرد یادآور شد: هم اکنون نگاه ها در مورد بانک ها این است که برای مهار کردن تورم باید جلوی سودآوری آنها گرفته شود ولی باید توجه داشت که ورودی موسسه های پولی و بانک ها سپرده های مردم است.
نتاج در ارتباط با نرخ سود سپرده گذاری و تسهیلات گفت: اگر قرار باشد بانک ها با نرخ 15 درصد جذب سپرده کنند و با نرخ 18 درصد تسهیلات بدهند، بدون شک زیان ده می شوند.
بر پایه همین گزارش؛ در این آیین نتاج ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات روح الله بهمنی مدیر سابق شعب بانک قوامین در استان بوشهر شهرام عزیزی سور سجانی را به عنوان مدیر جدید در این مسوولیت معرفی کرد. شایان ذکر است بهمنی به سمت مدیرعامل بانک قوامین در استان لرستان منصوب گردید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز