عضو شورای فقهی مشورتی بانک مرکزی گفت: بانک ها باید در خدمت اقتصاد و بخش تولید باشند و خوشبختانه بانک مهر اقتصاد با برخورداری از کارکنان جوان، ارزشی و انقلابی در همین راستا قدم بر می دارد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌ الاسلام  موسویان عضو شورای فقهی بانک مرکزی در این کارگاه آموزشی، با بیان اینکه بانکداری اسلامی باعث اشتغال، رونق اقتصادی و درآمد برای جامعه می‌شود، اظهار کرد: بانکداری در کشورهای غربی بر اساس ربا شکل گرفته است و همانطوری که همه می‌دانیم ربا بر اساس آیات و روایات دین مبین اسلام، گناه بزرگی است.

وی تصریح کرد: سخت ترین آیه در قرآن کریم در خصوص ربا است، که در آن اشاره شده ربا خواران دشمن خدا هستند و جاودانه در جهنم خواهند بود.

موسویان در ادامه صحبت‌های خود به ابعاد مختلف بانکداری اسلامی پرداخت و افزود: در بحث قراردادها باید تلاش کنید که ارکان اصلی قراردادها را به مشتریان تفهیم کنید.

موسویان با اشاره به جایگاه واقعی بانک‌ها و اهمیت بانکداری اسلامی، اظهار کرد: بانک‌ها با سیاست‌گذاری درست می‌توانند، پل ارتباطی بین بخش‌های خصوصی برقرار کنند و بهترین پل همین مسوولان هستند.

عضو شورای فقهی مشورتی بانک مرکزی گفت: اگر تعامل خوبی در بین بانک‌ها و نظام اجرایی کشور ایجاد شود، تاثیر ویژه‌ای بر اقتصاد کشور خواهد داشت و این تعامل می‌تواند یک تعامل مفید و سازنده باشد.

بر اساس این گزارش حجت الاسلام موسویان در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه رئیس اداره امور شعب استان با حجت‌الاسلام سید علی اصغر حسینی امام جمعه یاسوج نیز دیدار کرد، وی در این دیدار به ویژگی‌های بانکداری اسلامی اشاره کرد و گفت: چنانچه مطالبات بانک‌ها به موقع پرداخت نشود، کار بانک ها به ویژه تسهیلات دهی آن ها دچار اختلال می‌شود.

عضو شورای فقهی مشورتی بانک مرکزی گفت: بانک ها باید در خدمت اقتصاد و بخش تولید باشند و خوشبختانه بانک مهر اقتصاد با برخورداری از کارکنان جوان، ارزشی و انقلابی در همین راستا قدم بر می دارد.

حجت‌الاسلام حسینی امام جمعه یاسوج نیز در این دیدار با قدردانی از اقدامات بانک مهر اقتصاد در حوزه بانکداری بدون ربا، ضمن اشاره به اهمیت کسب و کار حلال، اظهار کرد: باید تلاش کنیم درآمد نامشروع به چرخه اقتصاد وارد نشود چرا که هر قدر در قراردادها و معاملات احکام اسلام را رعایت کنیم، خیر آن به جامعه می‌رسد.

گفتنی است موسویان در این سفر با شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد و نگین تاجی رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب استان نیز دیدار و تبادل نظر کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز