مردم اسکاتلند با برپایی تظاهراتی در گلاسگو خواستار تبدیل شدن آن به کشوری مستقل و جدایی از انگلیس شدند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از رویترز، هزاران نفر از مردم اسکاتلند در تظاهراتی در گلاسگو (بزرگ‌ترین شهر اسکاتلند) خواستار تبدیل شدن این منطقه به کشوری مستقل و جدایی اسکاتلند از انگلیس شدند.

نیکولا استروژن، وزیر اول اسکاتلند در جمع تظاهرکنندگان اعلام کرد گزینه بهتر برای اسکاتلند این است که از انگلیس مستقل شود.

استروژن در سخنرانی خود در میدان جورج در گلاسکو تاکید کرد انتخابات عمومی که در تاریخ ۱۲ دسامبر (آذرماه) برگزار می‌شود مهمترین انتخابات برای اسکاتلند است و آینده کشور در گرو آن است.

نیکولا استروژن گفت: «دوستان من، گزینه بهتر، گزینه بسیار بهتر برای کشور ما این است که آینده مان را در دستان خود بگیریم و به یک کشور مستقل تبدیل شویم، کشوری که روی مردمش سرمایه گذاری کند، روی خدمات عمومی سرمایه گذاری کند، روی فقرزدایی از کودکان سرمایه گذاری کند و نه روی خروج سخت از اتحادیه اروپا.»

وزیر اول اسکاتلند افزود: «ما امروز برای یک هدف ساده در اینجا جمع شده ایم. این هدف عبارت است از درخواست حق مان برای انتخاب آینده‌ای بهتر برای کشورمان. ما در اینجا جمع شده ایم تا حق خود را برای انتخاب آینده‌ای مستقل برای اسکاتلند درخواست کنیم.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز