کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد: آرای هزار و یکصد و هفتاد و نه شعبه رای گیری به علت نداشتن مشخصات بیومتریکی فاقد اعتبار شناخته شد .

به گزارش مرور نیوز، کمیسیون انتخابات افغانستان از باطل شدن آرای 1179 شعبه رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان خبر داد .

کمیسیون انتخابات افغانستان در بیانیه ای اعلام کرد: از مجموع دو هزار و چهارصد شعبه رای گیری که به بازشماری و بازرسی ویژه رفته است ، آرای هزار و یکصد و هفتاد و نه شعبه رای گیری به علت نداشتن مشخصات بیومتریکی فاقد اعتبار شناخته شد .

این کمیسیون بار دیگر تاکید کرد فقط آرای دارای مشخصات بیومتریکی برای کمیسیون معتبر است .

کمیسیون انتخابات افغانستان تاکید کرد: اعضای این کمیسیون فقط براساس قانون و مصوبات خود عمل می کنند و تحت تاثیر هیچ گروه و ستاد انتخاباتی قرار ندارند .

کمیسیون انتخابات افغانستان چندی قبل با وجود مخالفت برخی ستادهای انتخاباتی ، روند بازشماری و بازرسی هشت هزار و دویست شعبه رای گیری را آغاز کرد و پس از توقف چهار روزه دوباره به این روند ادامه داد .

این کمیسیون تاکید کرده است تا زمانی که روند بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پایان نیابد ، نتیجه اولیه آن اعلام نخواهد شد .

براساس گزارش کمیسیون انتخابات ، روند بازشماری در بیست و چهار استان افغانستان پایان یافته است و در سه استان ادامه دارد اما ستادهای انتخاباتی مانع بازشماری آرای انتخابات در هفت استان این کشور شده اند .

قرار بود نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان 27 مهر اعلام شود اما تاکنون دو بار به تعویق افتاده است. انتخابات ریاست جمهوری افغانستان 6 مهر برگزار شد و کمتر از دو میلیون نفر در این انتخابات شرکت کردند .

تعویق اعلام نتایج انتخابات سبب نگرانی چهره های سیاسی و نهادهای ناظر شده است و آگاهان نسبت به بحرانی شدن انتخابات هشدار داده اند .

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز