یک نماینده ارشد حزب دموکرات در کنگره آمریکا اعلام کرد، دولت واشنگتن شکی در این مورد، که روسیه در حملات سایبری به انتخابات نقش‌آفرینی می‌کند، ندارد.

به گزارش مرورنیوز به نقل از رویترز، ستاد انتخاباتی حزب دموکرات در کنگره آمریکا و کمیته ملی آن حزب، در جریان رقابت‌های انتخاباتی، در اواسط تابستان هشدار دادند که سیستم‌های کامپیوتری آن‌های هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا، خود با اشاره به اینکه هکرهای روسی به اطلاعات دولتی و خصوصی آن کشور دستبرد زده‌اند، و نیز با اشاره به ستایش «دونالد ترامپ» از «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه، این احتمال را مطرح کرده بود که مسکو در تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا است.

در همین راستا، «آدام شیف» عضو کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان ایالات متحده، روز یکشنبه گفت: «من شک ندارم این کار (حملات سایبری) کار روس‌ها است. و فکر هم نمی‌کنم که دولت آمریکا شکی در این مورد داشته باشد».

روز شنبه گذشته، «جه جانسون» وزیر امنیت داخلی آمریکا، گفت هکرها به رصد و سرکشی در سیستم‌های رای‌گیری خیلی از ایالت‌های آمریکا اقدام کرده‌اند، اما هیچ مدرک و شاهدی وجود ندارد که موفق شده باشند، در اطلاعات مربوط به آرا تاثیری گذاشته باشند.

آدام شیف نیز تاثیرگذاری هکرها بر نتیجه آرا را نامحتمل می‌داند، اما در عین هشدار داده است که حملات سایبری احتمالی به سیستم‌های ثبت رای‌دهندگان، در روز انتخابات، ممکن است به «ایجاد ناهماهنگی» بیانجامد. او در عین حال در مورد «افشای» احتمالی «ایمیل‌های دستکاری‌شده» و نتیجه آن بر انتخابات نیز هشدار داده‌ است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز