خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد: ده ها هزار نفر از مردم ایران امروزبرای حضور در مراسم تشییع فرمانده نیروی قدس که در حمله هوایی آمریکا به شهادت رسید، به خیابان‌های تهران آمدند.

به گزارش مرور نیوز، خبرگزاری رویترز مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و هفت شهید دیگر حمله تروریستی اخیر واشنگتن در نزدیکی فرودگاه بغداد را پوشش داد و اعلام کرد که هزاران نفر در مراسم تشییع سردار سلیمانی شرکت کردند و دختر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران وعده «روزهای سیاه» را به آمریکا داد.

این گزارش سپس به جمعیت انبوهی که در مراسم تشییع پیکر سپهبد سلیمانی شرکت کرده بودند، اشاره کرد و نوشت، میزان جمعیت مردم تهران که در تلویزیون نمایش داده می‌شد، بازتابی از انبوه جمعیتی است که در سال ۱۹۸۹ (۱۳۶۸) در مراسم تشییع آیت‌الله «روح الله خمینی» بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شرکت کرده بودند.

رویترز در ادامه گزارش خود نوشت، دهها هزار نفر از مردم ایران امروز (دوشنبه) برای حضور در مراسم تشییع فرمانده نیروی قدس که در حمله هوایی آمریکا به شهادت رسید، به خیابان‌های تهران آمدند و دختر سپهبد سلیمانی در این مراسم تأکید کرد که «روزهای سیاهی» در انتظار ایالات متحده آمریکا است.

زینب سلیمانی دختر سپهبد قاسم سلیمانی گفت:« شهادت پدرم موجب بیداری بیشتر فطرت انسان‌ها در جبهه مقاومت شده است. پدرم بزرگترین مرد راهبردی در محاسبه قدرت و رفتار دشمن بود. در جنگ‌ها و نبردها عشق شهادت او را به نزدیک‌ترین خط مبارزه با دشمن ترغیب می‌کرد».

سردار حسین دهقان مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروی مسلح در مصاحبه اختصاصی با شبکه «سی ان ان» هشدار داد که واکنش ایران به ترور سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران قطعاً یک پاسخ نظامی «علیه اماکن نظامی» خواهد بود.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا طی دو روز گذشته با انتشار پیام‌های توییتری، ایران را با اقدام نظامی تهدید کرده است و روز شنبه تهدید کرد که در صورتی که ایران به ترور سردار «قاسم سلیمانی» پاسخ دهد، واشنگتن ده‌ها نقطه از جمله مراکز فرهنگی مهم ایران را هدف قرار می‌دهد.

روز یکشنبه هم در یک پیام توییتری هشدار داد که اگر ایران به هر هدف یا شخص آمریکایی حمله کند، ایالات متحده به سرعت و با قدرت حمله متقابل می‌کند، شاید حمله‌ای در ابعاد نامتناسب.

در پی لفاظی‌های ترامپ، آمریکا نمایندگان کنگره در صددند که با ارائه قطعنامه‌هایی، اختیارات اقدامات نظامی رئیس‌جمهور آمریکا را محدود کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز