رییس جمهور چین در یک گفتگوی تلفنی با دونالد ترامپ گفت: چین می‌تواند جلوی بیماری کرونا را بدون آنکه تبعات بلندمدتی برای توسعه اقتصادی آن ایجاد شود بگیرد.

به گزارش مرور نیوز و به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق اعلام تلویزیون دولتی چین، شی جینپینگ ، رییس جمهور چین در یک گفتگوی تلفنی با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود اعلام کرد: پکن به تدریج در حال نتیجه گرفتن در تقابل با گسترش ویروس کرونا است و می‌تواند جلوی این بیماری را بدون آنکه تبعات بلندمدتی برای توسعه اقتصادی آن ایجاد شود بگیرد.

خبرگزاری شینهوا گزارش داد، شی جینپینگ پیشتر به اعلان آنچه که "جنگ خلق" علیه این ویروس خواند پرداخته و گفت، "کل کشور با تمام قوا و با به کارگیری تدابیر جامع و سفت‌وسخت پیشگیری و کنترل به این بحران پاسخ داد."

این تماس تلفنی رئیس جمهور چین با کاخ سفید در حالی صورت گرفت که گزارش شد  لی ون‌لیانگ، پزشک جوان چینی که نخستین بار در سی‌ام ماه دسامبر گذشته نشانه‌های ظهور ویروس کُرونا را هشدار داده بود تبدیل به جدیدترین قربانی این اپیدمی در شهر ووهان شد و جان باخت.

او که 34 سال سن داشت، ماه گذشته میلادی به همراه هفت تن دیگر از سوی پلیس شهر ووهان چین متهم به گسترش "اطلاعات دروغ و غیرقانونی" درباره ویروس کُرونا شده بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز