گابریل: تعهدات آمریکا در زمینه کاهش تحریم‌های ایران را به واشنگتن یادآوری می‌کنیم وزیر اقتصاد آلمان در جریان سفر به ایران گفت که برلین، تعهدات آمریکا در زمینه کاهش تحریم‌های ایران را به واشنگتن یادآوری خواهد کرد.

به گزارش مرورنیوز، «زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد آلمان امروز (دوشنبه) و در جریان سفر به ایران قول داد تا تعهدات آمریکا مبنی بر کاهش تحریم‌های ایران را به واشنگتن یادآوری کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز،‌ وی که سمت معاونت «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان را هم بر عهده دارد در مراسم افتتاح مجمعی اقتصادی گفت که کشورش قصد دارد که تعهدات آمریکا را به این کشور یادآوری کند تا تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌اثر شوند.

«محمد خرازی» معاون وزیر اقتصاد ایران هم اعلام کرد که در جریان سفر گابریل به ایران 10 توافق اقتصادی به امضا خواهد رسید. وی ابراز امیدواری کرد که (این اقدامات) مسیر همکاری میان 2 کشور را هموار کند.

وزیر اقتصاد ایران به همراه شماری از مقامات اقتصادی راهی ایران شده است تا در جریان سفری 2 روزه درباره طیفی از مسایلی سیاسی و اقتصادی با سران ایران رایزنی کند. این در حالی است که ادامه مشکل‌آفرینی آمریکا در زمینه برداشتن تحریم‌ها و نگرانی‌های اقتصادی همچنان مانعی در گسترش همکاری های 2 کشور تلقی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز