نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در واکنش به اقدامات قابل تقدیر ایران در مبارزه با مواد مخدر گفت: ۹۰ درصد تریاک در سطح جهانی از سوی ایران کشف می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، الکساندر فدولوف نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد روز سه شنبه در نشست تخصصی با مسئولان و دست اندرکاران امر مبارزه با مواد مخدر گفت: مواد مخدر معضلی پیچیده و برشی از مسائل بهداشتی و اجتماعی در جامعه است و سالانه نیم میلیون نفر در دنیا بر اثر سو مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می‌دهند.

وی افزود: مواد مخدر دارای ابعاد بحرانی است و جامعه بین‌الملل مصمم است که با معضل جهانی مواد مخدر مقابله کند.

نماینده دفتر UNODC بیان داشت: طبق شعار امسال سازمان ملل در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر ، دانش بیشتر، موجب مراقب بهتر می‌شود و این دفتر تلاش خواهد کرد تا این شعار و اهدافش به خوبی در دنیا منعکس شود.

فدولوف گفت: از مواد مخدر به عنوان اختلال مزمن باید پیشگیری شود و دانش کنترل مواد مخدر نیز توسعه یابد.

وی بر حل مشکلات زنان، یکپارچگی جامعه جهانی برای پیشگیری از جرم و خشونت، انجام پژوهش‌ها و تحلیل‌ها برای سیاست گذاری و ایجاد همکاری بین‌المللی در امر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: UNODC مصمم به همکاری تنگاتنگ برای مقابله با چالش‌های مواد مخدر است.

نماینده دفتر UNODC افزود: تلاش ایران در کشفیات مواد مخدر بسیار قابل توجه است به‌گونه‌ای که در گزارش سال ۲۰۲۰ مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل، ۹۰ درصد تریاک، ۲۶ درصد هروئین و ۴۸ درصد مرفین در سطح جهانی از سوی ایران کشف می‌شود.

فدولوف افزود: تلاش دولت ایران برای مشارکت در چالش جهانی مبارزه با مواد مخدر ستودنی است و UNODC برای ارتقا سطح همکاری‌ها و مباحث مشترک در مواد مخدر با ایران تلاش دارد.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز