براساس آمارهای رسمی اعلام شده مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به پنج میلیون و ۹۹۵ هزار و ۱۰۲ نفر رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، طبق اعلام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۴۷ هزار و ۱۵۳ مورد جدید، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به پنج میلیون و ۹۹۵ هزار و ۱۰۲ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دستکم ۹۶۱ نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند و شمار کلی فوتی‌های این ویروس ناشناخته در این کشور به ۱۸۳ هزار و ۴۷ نفر افزایش یافت.

مقایسه آمار و ارقام جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار و ارقام یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان به کروناویروس و تلفات این ویروس در ایالات متحده آمریکا تاحدودی کاهش داشته است.

با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا را ۶ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۲۳۶ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۸۷ هزار و ۲۲۴ مورد گزارش کرده است.

طبق آمار و ارقام پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا در آمریکا را تجزیه و تحلیل می‌کند، ایالت کالیفرنیا با ۷۰۵ هزار و ۹۵۱ مورد ابتلا و ۱۲ هزار و ۹۳۷ مورد فوتی‌، همچنان کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا محسوب می‌شود و ایالت نیویورک که در زمان اوج شیوع کرونا، کانون این بیماری در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از ایالات تگزاس و فلوریدا، با ۴۳۴ هزار و ۱۰۰ مورد ابتلا، در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس قرار دارد اما با ۳۲ هزار و ۹۵۱ مورد فوتی همچنان بیشترین تعداد تلفات کووید-۱۹ در آمریکا را به خود تخصیص داده است.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون ۲۵ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۳۶۸ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس مبتلای شده‌اند که از آن میان ۸۴۵ هزار و ۷۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۶ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۳۲۶ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد و پس از آن برزیل با سه میلیون و ۸۶۲ هزار و ۳۱۱ مورد ابتلا و ۱۲۰ هزار و ۸۲۸ مورد فوتی و هند با سه میلیون و ۵۴۲ هزار و ۷۳۳ مورد ابتلا و ۶۳ هزار و ۴۹۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس قرار گرفته‌اند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز