در پی ابتلا برخی مقامات آمریکایی در کاخ سفید به کرونا تست مشاور ارشد کاخ سفید نیز مثبت اعلام شد.

به گزارش مرور نیوز، در ادامه سریال ابتلای مقامات آمریکایی در کاخ سفید به ویروس «کووید۱۹»، یک مشاور دیگر در دولت ایالات متحده نیز به این بیماری مبتلا شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، «استفن میلر» مشاور ارشد کاخ سفید بامداد امروز (چهارشنبه به وقت ایران) از مثبت شدن نتیجه آزمایش ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد.

میلر در بیانیه‌ای توضیح داد: «طی ۵ روز گذشته من از راه دور و در انزوا مشغول فعالیت بودم و هر روز نتیجه آزمایش من منفی بود. تا اینکه امروز نتیجه آزمایش ابتلای من به کرونا مثبت اعلام شده و من قرنطینه شدم».

پیش از این، «کایلی مک‌اینانی» سخنگوی کاخ سفید، «جینا ماکارون» مشاور نظامی رئیس‌جمهور آمریکا، «چاد گیلمارتین» دستیار سخنگوی کاخ سفید، «کارولین لیویت» دیگر دستیار سخنگوی کاخ سفید و «هوپ هیکس» مشاور رئیس‌جمهور آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده بودند.

رسانه‌های آمریکایی در حالی از افزایش شمار مقامات کاخ سفید که به این بیماری مبتلا شده‌اند خبر می‌دهند، که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور نیز روز جمعه از مثبت نتیجه آزمایش خود و همسرش خبر داده بود.

یک روز بعد ترامپ برای مداوا به بیمارستان نظامی «والتر رید» منتقل شد اما فقط بعد از سه روز آنجا را ترک کرده و به کاخ سفید برگشت. علی‌رغم اینکه هنوز معلوم نیست پزشکان ترامپ را ترخیص کرده یا او سر خود بیمارستان را ترک کرده اما وی به محض بازگشت به کاخ سفید مقابل دوربین‌ها ماسک خود را برداشت.

«آنتونی فائوچی» مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی فدرال آمریکا هشدار داد که پزشکان باید هر لحظه منتظر وخامت حال ترامپ در روزهای آینده باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز