کمیسر جمهوریخواه فیلادلفیا اعلام کرد کارکنان شمارش آرا در انتخابات تهدید به مرگ شدند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، آل اشمیت کمیسر جمهوریخواه فیلادلفیا که دفترش مسئول شمارش آرا است در مصاحبه با شبکه سی بی اس گفت: کارکنان دفترم از زمان آغاز شمارش آرا در هفته گذشته تاکنون پیام های تهدید به مرگ دریافت کرده اند.

وی افزود: در پایان روز انتخابات، ما شروع به شمارش همه آرا کردیم. جنجال مربوط به شمارش آرا چیزی است که من دقیقا آن را درک نمی کنم. منتقدان نسبت به همگرایی سیستم انتخابات و بی طرف نبودن مقام های انتخاباتی اعتراض دارند.

در حالی که دونالد ترامپ پیش بینی می کرد در ایالت پنسیلوانیا پیشتازی چشمگیری نسبت به جو بایدن داشته باشد ولی با آغاز شمارش آرا پستی به خصوص در فیلادفیا و پیتزبورگ، آرا الکترال این ایالت در نهایت به بایدن رسید و این مساله موجب خشم و عصبانیت شدید ترامپ و طرفدارانش شده است.

پنجشنبه عصر ترامپ با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی بار دیگر ادعای تقلب در انتخابات در این شهر را مطرح کرد و مقام های انتخاباتی را به حمایت از بایدن متهم کرده است.

ترامپ گفت: در پنسیلوانیا، دموکرات ها اجازه داده اند تا آرا 3 روز پس از انتخابات دریافت شود و آنها این آرا را بدون هرگونه تایید هویت شمارش کرده اند.

ستاد انتخاباتی ترامپ شکایت های زیادی را در ایالت پنسیلوانیا در دادگاه ها مطرح کرده و خواستار بی اعتبار شدن برخی صندوق های رای در این ایالت شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز