سرویس بین الملل - مقامات محلی شهر قندوز افغانستان اعلام کردند که پس از نبردهای شدید چند روز گذشته تروریست های طالبان شهر را به اشغال خود درآورند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از خبرگزاری رسمی افغانستان، مولود عبدالله عضو شورای ولایتی قندوز تایید کرد که تروریست های طالبان از چهار محور شهر را به محاصره کامل خود آورده و تقریبا شهر را به طور کامل به کنترل خود گرفته اند.
وی افزود: تنها شماری از ساختمان های دولتی قندوز از جمله مقر فرماندهی پلیس و ریاست امنیت در اختیار نیروهای دولتی قرار دارد ولی این ساختمان ها نیز در محاصره طالبان است.
این عضو شورای ولایتی قندوز، خواستار اعزام نیروهای هوایی و ضربتی به قندوز شد و گفت که اگر این نیروها امشب دست به کار نشوند، بازپس‌گیری شهر قندوز دشوار خواهد شد.
مولود عبدالله اضافه کرد: اقدام نکردن و واکنش نشان ندادن به تحرکات طالبان، تاخیر در عملیات، عدم هماهنگی و ضعف حکومت سبب شد تا قندوز برای بار دوم به دست طالبان سقوط کند و مردم این شهر پس از محاصره و ورود طالبان دچار بیم و هراس شدید شده اند.
در همین‌حال، صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان نیز اعلام کرد که قرار است نیروهای ویژه برای سرکوب گروه تروریستی طالبان به زودی به قندوز برسند.
دفتر مطبوعاتی فرماندهی پلیس قندز نیز در صفحه رسمی خود دقایق قبل نوشت که قندوز به گورستان طالبان مسلح و مزدور مبدل می‌شود و این شهر دیگر سقوط نخواهد کرد.

 

.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز