به دنبال تایید واکسن ساخت چین در اندونزی، واکسیناسیون اعضای کادر درمانی و دیگر گروه‌های پر خطر طی همین هفته جاری آغاز خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، مقام‌های اندونزی بعد از بررسی میزان کارآمدی واکسن کرونا ی ساخت شرکت سینوواک بایوتک چین، مجوز استفاده از آن برای کادر درمانی اندونزی را صادر کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، سازمان غذا و داروی اندونزی امروز دوشنبه موافقت خود را با استفاده از واکسن تولیدی شرکت چینی سینوواک بایوتک برای مقابله با کرونا را اعلام کرد.

به دنبال تایید واکسن ساخت چین توسط این سازمان، واکسیناسیون اعضای کادر درمانی و دیگر گروه‌های پر خطر در اندونزی طی همین هفته جاری آغاز خواهد شد.

«پنی لوکیتو» مدیر سازمان غذا و داروی اندونزی اعلام کرد که «طبق اطلاعات به دست آمده و لحاظ کردن دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی»، از واکسن سینوواک بایوتک برای کادر درمانی و گروه‌های پر خطر استفاده خواهد شد.

«جوکو ویدودو» رئیس‌جمهور اندونزی به منظور اطمینان بخشی درباره واکسن سینوواک بایوتک اعلام کرد که او اولین فردی خواهد بود که این واکسن را دریافت خواهد کرد.

ویدودو گفت: «چرا رئیس‌جمهور نفر اول خواهد بود؟ به این دلیل نیست که من خودم را اول از همه قرار بدهم بلکه بدین خاطر است که همگان اطمینان یابند این واکسن ایمن و حلال است».

«شورای علمای اندونزی» که عالی‌ترین نهاد اسلامی در این کشور پرجمعیت اسلامی است، هفته گذشته اعلام کرد که زدن واکسن به منظور مقابله با کرونا اقدامی حلال است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز