رئیس جمهور ونزوئلا با بیان اینکه واکسن روسی کرونا ایمن‌ترین واکسن جهان است بیان کرد: قرار است 10 میلیون نفر از مردم با واکسن اسپوتنیک واکسینه شوند.

به گزارش مرور نیوز، « نیکلاس مادورو » رئیس جمهور ونزوئلا روز یک شنبه به وقت محلی تاکید کرد که واکسن روسی اسپوتنیک-وی ایمنترین واکسن جهان است همچنین در اظهاراتش در جمع مقامات بهداشتی ونزوئلا گفت: واکسن اسپوتنیک ایمن ترین است و سطح بالایی از حفاظت در برابر ویروس کرونا را از خود نشان داده است.

مادورو پیش از این نیز از موثر بودن 100 درصدی این واکسن در برابر کووید-19 سخن گفته بود.

ونزوئلا از اولین کشورهایی بود که با روسیه برای واردات واکسن اسپوتنیک قرارداد بست و قرار است 10 میلیون نفر از مردم ونزوئلا با واکسن اسپوتنیک واکسینه شوند.

رئیس جمهور ونزوئلا در مهرماه پس از ورود اولین محموله واکسن روسی در توئیتر خود نوشته بود، «واکسن "اسپوتنیک-5" دیگر به اینجا رسیده است! ما نخستین کشور در نیمکره غربی هستیم که مرحله سوم آزمایشات بالینی به روی این واکسن روسی علیه ویروس کرونا را آغاز کرده‌ایم.  من به نمایندگی از مردم ونزوئلا، از رئیس جمهور ولادیمیر پوتین و مردم روسیه برای اثبات همبستگی خود با کشور ما تشکر می کنم.»

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اخیرا اعلام کرد، انتظار می‌رود تا پایان هفته آینده، واکسن کووید 19 اسپوتنیک-وی در 25 کشور جهان ثبت شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز