رئیس انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار در آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد: واکسن اسپوتنیک وی ساخت روسیه «بسیار موثر» است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، آنتونی فائوچی ، رئیس انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار در آمریکا، اعلام کرد داده‌های مربوط به واکسن روسی «اسپوتنیک وی» او را به این باور رساند که عملکرد این واکسن «بسیار موثر» است.

او دیروز دوشنبه، در برنامه‌ای رادیویی درباره واکسن روسی « اسپوتنیک وی » گفت: «من برخی از گزارش‌ها را بررسی کردم, (این واکسن) خیلی خوب به نظر می‌رسد.»

رئیس انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار در آمریکا با بیان اینکه «فرصت بررسی واکسن تولیدشده در چین را ندارم. این واکسن نیز ممکن است خوب باشد» افزود: با این حال معتقدم واکسن روسی بسیار موثر است.

فائوچی در ماه اوت در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود با توجه به اینکه دولت روسیه به سرعت این واکسن را تایید کرده است، در مورد آن تردید دارم. وی همچنین گفته بود: من امیدوارم که روس‌ها قبلا و به طور قطعی ثابت کرده باشند که واکسن، ایمن و موثر است. من واقعاً تردید دارم که روس‌ها این کار را انجام داده باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز