سرویس بین الملل - هیات های نمایندگی 70 کشور جهان و 25 نهاد بین المللی نشست دو روزه خود را در باره بررسی وضعیت و برنامه ریزی برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان، امروز سه شنبه در بروکسل پایتخت بلژیک آغاز می کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، این نشست را اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و دونالد توسک رئیس شورای اروپایی نشست را برگزار می کنند و هیات های نمایندگی 70 کشور از جمله پاکستان و آمریکا به ریاست جان کری وزیر امورخارجه این کشور و 25 سازمان بین المللی و شخص  بان- کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد شرکت خواهند داشت.
این در حالی است که برخی محافل سیاسی و رسانه ای افغانستان سقوط شهر مهم قندوز توسط طالبان را از جمله سیاست های پنهان اسلام آباد علیه کابل می دانند.
به گفته کارشناسان، شرکت کنندگان در نشست سال 2012 در توکیو پایتخت ژاپن، برای اعطای سالانه چهار میلیارد یورو به افغانستان برای مدت زمان چهارسال به توافق رسیده بودند و نشست بروکسل نیز برای چهار سال آینده در این رابطه تصمیم گیری خواهد شد.
در همین حال رسانه های پاکستان نیز اعلام کردند که سرتاج عزیز مشاور امور خارجه این کشور به عنوان نماینده اسلام آباد در نشست بروکسل شرکت کرده است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز