سرویس بین الملل - تحلیلگر یک نشریه آمریکایی مناطق احتمالی بروز درگیری های نظامی راپیش بینی کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرورنیوز به نقل از اسپوتنیک، «روبرت فارلی» مقاله نویس نشریه آمریکایی نشنال اینترست با اعلام این مطلب افزود: دونالد ترامپ رئیس جمهورمنتخب آمریکا دریک شرایط سخت سیاسی خارجی به قدرت رسیده است.
وی افزود: ترامپ ملزم به تلاش جدی برای از بین بردن تهدید رویارویی قدرتهای جهانی می باشد.
فارلی تعدادی ازمناطق پرخطرکه احتمال بروز درگیری مسلحانه در آنها وجود دارد را ذکر کرد. به گفته وی خطرایجاد درگیری درشبه جزیره کره؛ نه تنها به دلیل توسعه برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی، بلکه به خاطر بحران سیاسی کره جنوبی وجود دارد.
به گفته این تحلیل گر آمریکایی، منطقه دیگری که در آنجا جنگ به وقوع بپیوند، سوریه می باشد، که برخورد احتمالی نیروهای مسلح روسیه وامریکا در این منطقه وجود دارد. بطور مثال میتوان از حمله هوایی اشتباه آمریکا نام برد که چندی پیش در دیروالزور صورت گرفت.
فارلی پیش بینی می کند که علاوه بر سوریه، منطقه مرزی پاکستان وهند نیز جزو مناطقی محسوب می شود که احتمال بروز درگیری درآنجا وجود دارد.نویسنده این مقاله وضعیت نواحی بالتیک و خطررویارویی مسکو و واشنگتن را نیز پیش بینی می کند. امکان وقوع یک جنگ تمام عیار بین ابرقدرتهای جهان در فضای مجازی وجود دارد. اتهام دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیزمی تواند موجب تنش بین دو کشور شود.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز