بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل به دلیل تهدیدات حماس راهپیمایی پرچم‌ها را لغو کرد.

به گزارش مرور نیوز، بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز شنبه پس از تهدید حماس تصمیم گرفت، "راهپیمایی پرچم‌ها" را که قرار بود پنجشنبه آتی برگزار شود لغو کند.

گانتس همچنین رایزنی‌های امنیتی و نظامی را درباره مجوز پلیس و ارتش اسرائیل درباره برگزاری "راهپیمایی پرچم‌ها" در قدس شرقی اشغالی انجام داد.

علاوه بر این، وزیر جنگ اسرائیل با رئیس ستاد، کمیسر پلیس، دادستان کل، رئیس پلیس و سایر مقامات گفتگو کرد.

پیش از این، محمد حماده، سخنگوی جنبش حماس پیام تهدید آمیز جدیدی را در خصوص اعطای مجدد مجوز احتمالی به "راهپیمایی پرچم‌ها" برای عبور از باب العامود در قدس شرقی اشغالی به اسرائیل ارسال کرد.

وی گفت: این اقدام اسرائیل با هدف ترمیم وجهه مخدوش خود صورت گرفته است.

حماده گفت: مقاومت شجاعانه مردم ما در کرانه باختری، بیت المقدس و مناطق داخلی، که مهمترین آنها موشک‌های مقاومت از غزه‌ قهرمان و با کرامت بود، کبر و غرور آنها را پس از اینکه قصد هتک حرمت مسجد الاقصی را داشتند، در هم شکست و آنها را وارد مخفیگاه‌هایشان کرد.

وی به اسرائیل نسبت به استفاده از بیت المقدس به عنوان ابزاری برای فرار از بحران‌های داخلی و شکستش در حل مشکلات سیاسی خود هشدار داد و از مردم فلسطین در بیت المقدس و فلسطین خواست تا جهت محافظت از مسجد الاقصی دربرابر شر صهیونیست‌ها و نقشه های آنها پنجشنبه آتی به سمت مسجد و اطراف آن بشتابند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز