یک نیروی الحشد الشعبی در استان دیالی عراق امروز در درگیری با عناصر داعش در اطراف رود «الوند» به شهادت رسید.

به گزارش مرور نیوز، سازمان الحشد الشعبی دیروز دوشنبه از شهادت یکی از نیروهای خود در استان دیالی واقع در شرق عراق خبر داد.

این سازمان در کانال تلگرامی خود نوشت، این شهید، «خضیر عیدان الزهیری» یکی از نیروهای لشکر ۲۳ بوده که امروز در درگیری با عناصر داعش در اطراف رود «الوند» به شهادت رسیده است.

الحشد تأکید کرد که نیروهای این سازمان در ناکام گذاشتن تمام تلاش تروریستها برای بر هم زدن امنیت و ثبات عراق، همچنان دژ مستحکمی خواهند بود.

در همین ارتباط، نیروهای الحشد شنبه هفته جاری در جریان درگیری با عناصر داعش در جنوب شهر سامراء یک تروریست داعشی را از پای درآوردند.

یک یگان از نیروهای تیپ۴۱ الحشد الشعبی با همکاری نیروهای امنیتی به پیگرد عناصر داعش در منطقه السراء در ناحیه یثرب ادامه دادند و توانستند بیش از شش مخفیگاه را منهدم کنند.

نیروهای الحشد الشعبی همچنین یک کمربند انفجاری و چندین بمب دستی متعلق به تروریست‌ها را در عملیات مذکور کشف و ضبط کردند.

از زمان آزادسازی شهر موصل در ژوئن ۲۰۱۷ و پایان خلافت ادعای داعش، بسیاری از عناصر تروریستی با فرار از شهر در مناطق بیابانی و کوهستانی عراق مخفی شده و هسته‌های کوچک را تشکیل داده‌اند.

این عناصر گاهی به نیروهای نظامی و غیرنظامیان حمله می‌کنند. تاکنون دهها عملیات پاکسازی در استان‌های مختلف عراق صورت گرفته و این عملیات‌ها همچنان ادامه دارد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز