سفارت چین در آمریکا آنچه را که اتهامات بی اساس درباره انتقال ویروس کرونا به بیرون از آزمایشگاه خواند محکوم و گفت: یافتن مبدا انتشار ویروس کووید- ۱۹ یک موضوع علمی است و دانشمندان سراسر جهان باید با همکاری هم برای یافتن منشاء آن تلاش کنند و این موضوع نباید سیاسی شود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سفارت چین در آمریکا آنچه را که اتهامات بی اساس درباره انتقال ویروس کرونا به بیرون از آزمایشگاه خواند، محکوم و آن را با اتهامات دروغین درباره وجود سلاح‌های کشتار جمعی در عراق مقایسه کرد.

در اواخر ماه مه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، به مقامات اطلاعاتی این کشور دستور داد درباره بررسی مجدد منبع ویروس کرونا گزارشی تهیه کنند. وی گفت جامعه اطلاعاتی آمریکا بر سر دو منبع اصلی این ویروس دچار اختلاف نظر شده است. مشخص نیست این ویروس از یک حیوان به انسان منتقل یا بر اثر یک اتفاق از آزمایشگاه به بیرون منتقل شده است.

نهاد اطلاعاتی انگلیس هم این احتمال را که ویروس کرونا از یک آزمایشگاه به بیرون منتقل شده باشد، رد نمی‌کند.

پکن در واکنش به این موضوع اعلام کرد، دانشمندان و نه سرویس‌های جاسوسی باید به دنبال یافتن مبدا اصلی انتشار ویروس کرونا باشند.

لیو پنگیو، سخنگوی سفارت چین در آمریکا، گفت، یافتن مبدا انتشار ویروس کووید- ۱۹ یک موضوع علمی است و دانشمندان سراسر جهان باید با همکاری هم برای یافتن منشاء آن تلاش کنند و این موضوع نباید سیاسی شود. هر نتیجه گیری باید مطابق با رویه‌های سازمان جهانی بهداشت باشد و از روش‌های علم محور پیروی کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز