دولت جو بایدن شمار دیگری از مقامات کوبا را به اتهامات حقوق بشری تحریم کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه آمریکایی «آکسیوس»، وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه به اتهام آنچه نقض پاسخ مسالمت آمیز به اعتراضاتی خوانده شده که در ماه گذشته در کوبا رخ داد، تحریم‌های جدیدی را علیه مقامات این کشور وضع کرد.

بر اساس این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شد این، چهارمین دور از تحریم‌ها از زمان آغاز اعتراضاتی است که برای کمبود غذا و دارو به وقوع پیوسته است.

به ادعای پایگاه خبری آکسیوس آمریکا، این اعتراضات، بزرگترین تظاهرات‌هایی است که طی دهه‌های پیش در این کشور به رخ داده است.

این تحریم‌ها دو تن از اعضای وزارت نیرو‌های مسلح انقلاب کوبا به نام‌های «Roberto Legra Sotolongo» و «Andres Laureano Gonzalez Brito» را هدف قرار داده است؛ همچنانکه «Abelardo Jimenez Gonzalez» از وزارت کشور کوبا را در بر می‌گیرد.

بر پایه ادعای مقامات آمریکایی، افراد تحت تحریم قرار گرفته، با نهاد‌هایی همکاری کرده اند که اعضای آن‌ها مسئول نقض آشکار حقوق بشر بوده اند.

«آندریا گاکی» مسئول اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا در سخنانی مدعی شد: وزارت خزانه داری به بازخواست افرادی که دولت کوبا را قادر می‌سازند تا نقض مداوم حقوق بشر را به انجام برسانند، ادامه می‌دهد.

او در ادامه ادعا‌های خود گفت: اقدام امروز، مجرمان بیشتری را مسئول سرکوب درخواست‌های مردمی برای آزادی و احترام به حقوق بشر قرار می‌دهد.

تحریم‌های جدید آمریکا در حالی صورت گرفته که وزارت خزانه داری آمریکا هفته گذشته نیز دو مقام کوبایی و دو مقام از ارتش این کشور را تحت تحریم‌های خود قرار داده بود.

همچنین آنتونی بلینکن، وزیرخارجه آمریکا پیشتر در بیانیه‌ای مدعی شده بود: آمریکا از مردم کوبا و حق اعتراض آن‌ها در راستای عمل به قوانین بین المللی و آزادی بیان حمایت می‌کند و ما تمامی کسانی که موجب نقض حقوق بشر در کوبا می‌شوند را از نزدیک رصد می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز