سرویس بین الملل- رئیس جمهور آمریکا دیروز جمعه لایحه بودجه دفاعی سال 2017 آمریکا را امضا کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرورنیوز به نقل از رسانه های آمریکا، باراک اوباما لایحه بودجه دفاعی سال 2017 این کشور را به مبلغ 618 میلیارد و 700 میلیون دلارامضا و با ابراز نارضایتی از برخی ابعاد آن تاکید کرد: این بودجه انجام عملیاتی را که آمریکا در سراسر جهان صورت می دهد، تسهیل می کند.

کاخ سفید اعلام کرد که رئیس جمهور روز جمعه لایحه بودجه دفاعی سال آتی را امضا کرد اما گفت که از برخی ابعاد این لایحه ناراضی است. 

پایگاه خبری هیل در این باره نوشت: کنگره باز هم نتوانست اصلاحات لازم را برای حذف ساختارهای غیرضروری به اجرا بگذارد، از هدر رفتن منابع جلوگیری کند و نظام سلامت در ارتش را مدرن کند. در عوض از اختصاص هزینه هایی حمایت می کند که سران ارتش ما در شرایط کنونی که سربازان ما در خارج از مرزهای ما با القاعده و داعش می جنگند، خواستار آنها نیستند.

به نوشته هیل، این لایحه را به دلیل این که در سال مالی 2017 منابع را در درجه اول به وزارت دفاع، برنامه های امنیت ملی وزارت انرژی و رفاه پرسنل نظامی و خانواده های آنها اختصاص می دهد، امضا کرده است.

اوباما همچنین یادآور شد که این لایحه انجام عملیات را که آمریکا در سراسر جهان صورت می دهد، تسهیل می کند.

از مجموع این بودجه، 59 میلیارد و 500 میلیون دلار به جنگ اختصاص دارد که به بودجه عملیات احتمالی خارج از کشور موسوم است. همچنین 8 میلیارد و 300 میلیون دلار از بودجه عملیات های احتمالی خارج از کشور به تامین نیاز پایگاه های آمریکا در خارج از کشور و برای افزایش تعداد سربازان و دستمزد آنها اختصاص دارد و این میزان، 3 میلیارد و 200 میلیون دلار بیش از مقداری است که اوباما در این خصوص درخواست کرده بود. 

دستمزد سربازان 2.1 درصد (دو و یک دهم درصد) افزایش خواهد داشت که بیش از مقدار درخواستی اوباما است که خواستار افزایش دستمزد سربازان به میزان 1.6 درصد (یک و شش دهم درصد) شده بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز