منابع آگاه از تعویق انتخابات شوراهای شهر و شهرداری های فلسطین در همه استان های این کشور توسط تشکیلات خودگردان فلسطین خبر دادند.

به گزارش مرورنیوز به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا امروز (سه شنبه) گزارش داد، انتخابات شوراهای محلی و شهرداری های فلسطین به 4 ماه دیگر موکول شده است.
دولت وفاق ملی فلسطین در رام الله نیز امروز از تعویق زمان برگزاری انتخابات شهرداری ها و شوراهای محلی در کرانه باختری به چند ماه دیگر خبر داد.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین نیز در همین رابطه گزارش داد، دولت وفاق ملی در نشست هفتگی خود در الخلیل تصمیم گرفت برگزاری انتخابات در کرانه باختری را به چند ماه دیگر موکول کند.
این در حالی است که کمیسیون مرکزی انتخابات شوراهای شهر و شهرداری های فلسطین روز گذشته در پی حکم دیوان عالی رام الله برگزاری انتخابات در کرانه باختری را تایید و در نوار غزه مستثنی کرده بود.
کمیسیون مرکزی انتخابات فلسطین در پی این حکم از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان و رامی حمدالله نخست وزیر دولت وفاق ملی فلسطین درخواست کرده بود تا برگزاری انتخابات در کرانه باختری را به ماه های آینده موکول کند.
خبرگزاری معا در خبری فوری اعلام کرد که حماس مخالفت خود را با تاخیر در برگزاری انتخابات اعلام کرده و خواستار از سرگیری انتخابات محلی شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز