رئیس جمهور لبنان به مناسبت فرارسیدن روز استقلال این کشور بر پافشاری خود برای حل بحران با برخی کشور‌های حاشیه خلیج فارس تاکید کرد.

به گزارش مرور نیوز، میشل عون رئیس جمهور لبنان در مراسم روز استقلال این کشور بر حل بحران با برخی کشور‌های حاشیه خلیج فارس تاکید کرد.

او طی سخنانی خطاب به لبنان ی‌ها به مناسبت عید استقلال این کشور ضمن اشاره به مذاکرات غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی برای ترسیم مرز‌ها و کاوش نفت و گاز، به وجود سیگنال‌هایی در خصوص دستیابی به توافقنامه‌ای خبر داد که در آن مصلحت و منفعت لبنان و حاکمیت این کشور بر آب‌ها و منابع و ثروت‌های طبیعی تضمین شده است.

رئیس جمهور لبنان در سخنان خود تاکید کرد لبنان و لبنانی‌ها برای رسیدن به استقلال بهای زیادی داده اند و این حق و وظیفه همه ماست که به آن پایبند باشیم و برای استحکام آن تلاش کنیم.

میشل عون گفت: استقلال یک کشور در گرو این است که بتواند آزادانه تصمیم بگیرد و از منافع میهن حمایت و پشتیبانی کند و بهترین روابط را با دیگر کشور‌ها داشته باشد. استقلال شهروندان لبنانی نیز در گرو این است که نهاد‌های دولت و نهاد‌های مورد اعتماد بتوانند از او حمایت و حقوق او را تامین کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز