سرویس بین الملل - با وجود آنکه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در یک چرخش کامل، از همتای روس خود به دلیل سرنگون کردن جنگنده سوخوی 24 در حریم هوایی سوریه پوزش خواست، خبرگزاری آناتولی پرواز این جنگنده را نقض حریم هوایی ترکیه خواند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز، خبرگزاری آناتولی که دیدگاه های دولت ترکیه را بیان می کند در ادامه خبری مربوط به تحویل سامانه موشکی پیشرفته « اس آ -23» روس به سوریه نوشت: روسیه سال گذشته در پی سرنگونی یک جنگنده خود به دلیل نقض حریم هوایی ترکیه، سامانه دفاع هوایی اس-400 در سوریه مستقر کرد.
این خبرگزاری در بخش دیگری افزود: سه مقامنظامی آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز» این کشور اعلام کردند که روسیه در آخرین نشانه از افزایش کمک‌های خود به سوریه برای نخستین بار یک سامانه پیشرفته ضد موشکی را در این کشور مستقر کرده است.

به گفته این نظامیان آمریکا، هفته گذشته یک سامانهٔ موشکی ضد بالستیک از نوع (SA-23 Gladiator (S-300VM از طریق بندر طرطوس وارد سوریه شده است.
خبرگزاری آناتولی ادامه داد: این برای نخستین بار است که روسیه سامانه از نوع «اس-آ-23 گلادیاتور» با برد 150 مایل را در خارج از مرزهای خود مستقر می‌کند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز