بنابر اعلام اداره هوانوردی آمریکا، همزمان با شلیک یک موشک کره شمالی، پرواز‌های خروجی در برخی از فرودگاه‌های سواحل غربی آمریکا به طور موقت متوقف شد.

به گزارش مرور نیوز، یک مقام آمریکایی بی آنکه توقف موقت فعالیت‌ها در برخی فرودگاه‌های سواحل غربی را به طور مستقیم به شلیک موشکی کره شمالی ربط دهد، به رویترز گفت اداره فدرال هوانوردی دوشنبه «به علت گزارش‌های اولیه درباره رویداد‌های منطقه آسیا و اقیانوس آرام» برخی فعالیت‌ها را در سواحل غربی به مدت کمتر از ۱۵ دقیقه متوقف کرد.

آمریکا اوایل سه شنبه اقدام کره شمالی را در شلیک موشک بالستیک محکوم کرد و آن را ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و تهدیدی برای همسایگان کره شمالی و جهان دانست.

سخنگوی فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی گفت این فرماندهی پس از شلیک موشکی کره شمالی هیچ هشداری صادر نکرد. «فرماندهی آمریکا در منطقه هند و اقیانوس آرام» اینگونه ارزیابی کرد که این شلیک موشکی، تهدیدی قریب الوقوع برای کارکنان یا قلمرو آمریکا و یا متحدان این کشور نیست.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده و مکالمات برج مراقبت، پرواز‌های خروجی حدود ساعت ۲:۳۰ دقیقه بعدازظهر دوشنبه به وقت محلی متوقف شد.

کره شمالی دیروز یک موشک بالستیک مافوق صوت آزمایش کرد. این دومین آزمایش موشک مافوق صوت در یک هفته گذشته است. این آزمایشات موشکی در حالی انجام می‌شود که کره شمالی مذاکره با آمریکا و کره جنوبی را به دلیل اختلافات سیاسی متوقف کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز