رئیس جمهور اوکراین در تماس ویدیویی به مناسبت برگزاری مراسم گرمی گفت: هر طور که می‌توانید از ما حمایت کنید. هر طور، اما سکوت نکنید.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهوری اوکراین در تماسی ویدیویی با مراسم گرمی گفت: متضاد موسیقی چیست؟ سکوتِ شهرهای ویران‌شده و مردم کشته‌شده.این سکوت را با موسیقی خود پر کنید. امروز این کار را کنید تا داستان ما را بازگو کنید. هر طور که می‌توانید از ما حمایت کنید. هر طور، اما سکوت نکنید.

زلنسکی ۴۴ ساله از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین، بارها در پارلمان چند کشور، کنگره آمریکا، پارلمان‌های انگلیس و استرالیا و کنست اسرائیل سخنرانی کرده است و روز یکشنبه یک رویداد مختص به موسیقی را برای جلب حمایت از کشورش انتخاب کرد.

او گفت: موزیسین‌های ما به جای تاکسیدو (کت و شلوار رسمی به سبک کلاسیک) لباس ضد گلوله می‌پوشند، آنها در بیمارستان‌ها برای مجروحان می‌خوانند. حتی برای کسانی که نمی‌توانند بشنوند. اما این موسیقی راه خود را به سمت جلو باز خواهد کرد. عزیزان ما نمی‌دانند که آیا دوباره در کنار هم خواهیم بود یا نه. جنگ اجازه نمی‌دهد ما انتخاب کنیم که چه کسانی بازمانده خواهند بود و چه کسانی به سکوت ابدی می‌رسند. ما از آزادی خودمان برای زندگی کردن، عشق ورزیدن و جلوه کردن دفاع خواهیم کرد. در سرزمینمان، ما با روسیه که با بمب‌هایش سکوت وحشتناکی به بار آورده، می‌جنگیم. سکوتی مرگبار.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز