سرویس بین الملل - در حالی که برخی محافل از افزایش تنش سیاسی میان اسلام آباد و دهلی نو خبر می دهند، سفیر پاکستان در هند دولت این کشور را به مذاکره و حل اختلافات از طریق مسمالمت آمیز دعود کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز، تنش میان هند و پاکستان طی ماه های اخیر افزایش یافته و در چندین مورد درگیری مرزی میان دو کشور شرایط بحرانی را تشدید کرده است اما در این میان عبدالباسط سفیر پاکستان در دهلی نو دولت هند را به میز مذاکره و گفت و گو در باره دستیابی به راه حلی برای پایان دادن به اختلافات دعوت و تاکید کرد: هند و پاکستان دو کشور دارای توان هسته نمی توانند با یکدیگر جنگ کنند و در اینجا یکبار دیگر از مقامات دهلی نو می خواهیم به میز مذارکره بیایند.
وی افزود: مذاکره میان پاکستان و هند امری اجتناب ناپذیر و به نفع هر دو کشور است. اگر هند آمادگی دارد، ما مایل به مذاکره هستیم و اگر هم هند هنوز آمادگی لازم برای این کار را ندارد، پاکستان صبر خواهد کرد تا زمان لازم فرا برسد.
این دیپلمات پاکستانی گفت: اکستان و هند به جای اختلاف و تنش، باید انرژی خود را صرف مبارزه با فقر کنند، اما از سوی دیگر حقایق مربوط به مسئله کشمیر را نمی توان انکار کرد و باید این مناقشه باید حل و فصل شود.
سفیر پاکستان گفت: با وجود تیراندازی های بی دلیل و نقض مکرر پیمان آتش بس مرزی از سوی نیروهای هندی و اظهارات ضدپاکستانی آنان، بر مواضع خود برای انجام گفت وگوهای مسالمت آمیز تاکید داریم اما اگر قرار باشد اتهام حمایت از تروریسم به پاکستان نسبت داده شود، پس نباید انتظار همکاری از ما وجود داشته باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز