سرویس بین الملل - محافل سیاسی و مردمی اردن همچنان مخالفت شدید خود را به همکاری این کشور با رژیم صهیونیستی در زمینه خرید گاز ابراز می کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اتحادیه های حرفه ای در اردن با برگزاری راهپیمایی های اعتراض آمیز از مقامات این کشور می خواهند تا قرارداد واردات گاز از رژیم صهیونیستی را که هفته گذشته به امضا رسید، لغو کنند.

«ابراهیم طراونه» رئیس شورای سندیکاهای حرفه ای در اردن ضمن اعلام مخالفت قاطع با قرارداد مذکور، آن را غیر قانونی خواند و گفت: این سندیکاها به شیوه های مختلف مخالفت خود با این قرارداد را نشان خواهد داد.
وی تصریح کرد که هزینه این گاز به سرقت رفته از فلسطین را پرداخت کنندگان مالیات در اردن باید پرداخت کنند و در نهایت این هزینه صرف ادامه جنایت های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین خواهد شد.

وکلا و حقوقدانان زیادی در جریان این تظاهرات سخنرانی کرده و ضمن اعلام مخالفت با قرارداد واردات گاز از رژیم صهیونیستی، خواستار لغو هرچه سریع تر آن شدند.
«سعید ذیاب»  دبیر کل حزب وحدت مردمی دمکراتیک اردن نیز گفت که قرارداد مذکور کاملا سیاسی است و به هیچ وجه اقتصادی نیست. او نیز از دولت اردن خواست این قرارداد را لغو کند.

احمد عرموطی رئیس کمیته عالی حمایت از وطن و مقابله با عادی سازی روابط نیز از دولت خواست یا این قرارداد را لغو کرده یا استعفا دهد. او همچنین خواستار لغو معاهده وادی عربی شد و گفت که این قرارداد زمینه ساز عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خواهد شد.

رژیم صهیونیستی و اردن روز دوشنبه گذشته قراردادی را در زمینه فروش گاز طبیعی امضا کردند.  ارزش این قرارداد به 10 میلیارد دلار می رسد و به موجب آن، رژیم صهیونیستی طی 15 سال آینده 45 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از میدان گازی لویتان به شرکت ملی اردن خواهد فروخت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز