رئیس‌جمهور فرانسه روز دوشنبه طی تماسی با همتای اوکراینی خود نگرانی شدید خود را درباره حملات روسیه به اوکراین ابراز کرد و قول داد که فرانسه کمک‌های نظامی خود را افزایش خواهد داد.

به گزارش مرورنیوز، رئیس ‌جمهو اوکراین روز دوشنبه گفت که پس از حملات موشکی سنگین روسیه با صدر اعظم آلمان و رئیس ‌جمهور فرانسه صحبت کرده است.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» «ولودیمیر زلنسکی» رئیس ‌جمهو اوکراین در رشته توییت‌هایی نوشت که با «اولاف شولتز» صدر اعظم آلمان درباره «فشار فزاینده» بر روسیه صحبت کرده و با «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه نیز درباره تقویت پدافند هوایی و  نیاز به واکنش سخت اروپا و همچنین افزایش فشار بر روسیه صحبت کرده است.

رئیس‌جمهور فرانسه روز دوشنبه طی تماسی با همتای اوکراینی خود نگرانی شدید خود را درباره حملات روسیه به اوکراین ابراز کرد و قول داد که فرانسه کمک‌های نظامی خود را افزایش خواهد داد.

وی بر حمایت کامل خود از زلنسکی و تعهد فرانسه برای افزایش حمایت از اوکراین مطابق با نیازهای این کشور در زمینه تجهیزات نظامی تاکید کرد.

مقامات اوکراین گفتند که در پی حملات متعدد روسیه در صبح روز دوشنبه که زیرساخت‌های انرژی این کشور  هدف قرار گرفت و برق در چندین منطقه در سراسر اوکراین قطع شد.

به دنبال حملات موشکی روسیه به اوکراین در روز دوشنبه، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا واکنش نشان داد. «جوزپ بورل» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا از حمایت نظامی جدید از اوکراین خبر داد.

بورل در توییتی نوشت: «عمیقاً از حملات روسیه به کی‌یف و سایر شهرهای اوکراین شوکه شده‌ام. چنین اقداماتی در قرن بیست و یکم جایی ندارد. من آنها را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می‌کنم.»

بورل با تاکید بر اینکه اتحادیه اروپا در کنار اوکراین است، گفت: «ما کنار اوکراین ایستاده‌ایم، حمایت نظامی بیشتر اتحادیه اروپا در راه است.»

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گزارش کرد که دو انفجار اوایل صبح دوشنبه، مرکز «کی‌یف» پایتخت اوکراین را لرزاند و  این انفجارها در نتیجه حملات موشکی بوده است. «شبکه الجزیره » نیز گزارش کرد که این حملات کشته و زخمی‌هایی را به همراه داشته است.

در تحولی دیگر، به دنبال حملات موشکی روز دوشنبه روسیه به اوکراین، سفارت آمریکا در «کی‌یف» از شهروندان آمریکایی خواسته که خاک اوکراین را فورا ترک کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز