دفتر سیاسی جنبش انصارالله سفر سفیر آمریکا به استان «حضرموت» یمن را به شدت محکوم کرد و آن را «اقدامی تهاجمی» خواند.

به گزارش مرور نیوز، در بیانیه دفتر سیاسی انصارالله آمده است: «ما سفر سفیر آمریکا به استان حضرت موت را اقدامی تهاجمی در چارچوب طرح‌های خصمانه دشمن برای هدف قرار دادن امنیت، ثبات و وحدت یمن می‌دانیم و آنرا به شدت محکوم می‌کنیم».

انصارالله افزود: کشوری مانند آمریکا که از تجاوز به یمن حمایت مالی و حمایت می‌کند، هرگز نمی‌تواند به منافع مردم یمن فکر کند.

در این بیانیه آمده است: «هر گونه فعالیت علنی و یا غیر علنی آمریکا در قبال یمن برای ملت این کشور غیرقابل قبول است و یمنی‌ها به شدت آنرا رد می‌کنند».

دفتر سیاسی انصارالله تأکید کرد که «آمریکا باید تسلیم اداره مردم ما شود و حق مشروع آنها برای رسیدن به استقلال را به دور از هرگونه قیمومیت، تعرض، محاصره و مداخلات خارجی به رسمیت بشناسد».

پیشتر نیز تعدادی از افسران اطلاعاتی آمریکا در اواسط ماه آگوست گذشته با یک هواپیمای نظامی وارد فرودگاه «المکلا» شدند و به گشت زنی‌های شناسایی از بندر نفتی الضبه تحت کنترل نیروهای اماراتی و منطقه «فوه» از مهمترین پایگاههای القاعده در غرب شهر المکلا پرداختند ضمن آنکه به مناطق «الشحر» و «بروم» که در آن پادگان «بارشید» وابسته به شبه نظامیان مورد حمایت امارات قرار دارد، رفتند و بازدیدهای مکرری از حضرموت داشتند.

سفیر آمریکا نزد دولت ائتلافی نیز در ماههای گذشته بازدیدهای مشکوکی از حضرموت، شبوه و مارب داشته است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

این کشورها پس از ۷ سال تجاوز به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت‌های این کشور نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه به دنبال ضربات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به عمق خاک آن‌ها مجبور به پذیرش آتش بس شدند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز