سرویس بین الملل- دیپلمات ها و کارکنان سفارت آمریکا در روسیه از دولت روسیه در قبال آنان و آنچه که آنها فشارهای کرملین می دانند، شکایت دارند و اعتراض خود را بارها به واشنگتن منتقل کرده اند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز، نشریه فرانسوی لیبراسیون در گزارشی با انتشار این مطلب افزود: قطع گفت و گوهای آمریکا و روسیه در باره بحران سوریه نشان می دهد که تنش در روابط کاخ سفید و کرملین طی سال های اخیر افزایش یافته و این تنش فعالیت دیپلمات ها و کارکنان دو کشور را در پایتخت های متقابل سخت کرده است.
دولت آمریکا در سال 2013 انتقاد شدید خود را از اینکه کارکنان سفارت این کشور در مسکو تحت فشار روز افزون سرویس های اطلاعاتی روسیه قرار دارند ابراز داشت و اعلام کرد که فشارهایی که سرویس های امنیتی روسیه بر کارکنان و دیپلمات های سفارت آمریکا در مسکو وارد می کنند از زمان جنگ سرد تاکنون بی سابقه بوده است.
لوفیگارو در بخش دیگری از این گزارش نوشت: البته این فشارها علیه دیپلمات های آمریکا توسط روسیه از زمان اعمال تحریم علیه مسکو پس از ماجرای اوکراین و الحاق کریمه به روسیه به مراتب افزایش بیشتری یافته است و سرویس های اطلاعاتی روسیه رفتارهای سختی با دیپلمات های آمریکایی اعمال می کنند.
در سال 2015 اوج بد رفتاری سرویس اطلاعاتی علیه کارکنان سفارت آمریکا در مسکو بود به گونه ای که دو دیپلمات آمریکایی که برای شرکت در یک همایش سازمان ملل متحد در باره مبارزه با فساد به شهر سن پترزبورگ رفته بودند، موفق نشدند در این همایش شرکت کنند؛ زیرا ماموران امنیتی به آنها اجازه حضور در این همایش را ندادند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز