سرویس بین ا لملل - قایق های جنگی نیروی دریایی رژیم صهیونیستی با کنترل کشتی لغو محاصره زیتونه که توسط فعالان زن حامی مساله فلسطین از سواحل ایتالیا به سمت نوار غزه حرکت کرده بود، آن را متوقف کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از روزنامه معاریو، نیروهای ارتش عملا کشتی زیتونه را که در قالب ناوگان آزادی غزه 4 قصد سفر به منطقه محاصره شده غزه و لغو محاصره بیش از 10 ساله این منطقه را داشت، تحت سیطره خود درآوردند.

نیروی دریایی این رژیم کشتی زیتونه را در نزدیکی سواحل باریکه غزه محاصره کرده و مانع از ورود آن به آب ها منطقه ای غزه شدند.
صهیونیست ها  از سرنشینان کشتی مذکور خواسته اند که همراه قایق های جنگی این رژیم به سمت بندر صهیونیستی اسدود حرکت کنند.

زاهر بیراوی رئیس کمیته بین المللی لغو محاصره غزه تاکید کرد که مسئولان ارسال کشتی زیتونه به سمت نوار غزه ارتباط خود با این کشتی را از دست داده اند و احتمال می رود که نیروی دریایی رژیم صهیونیستی آنرا تحت سیطره خود درآورده باشد.

وی افزود کمیته بین المللی لغو محاصره غزه اتاق عملیات ویژه ای برای برقراری ارتباط با این کشتی و اطلاع رسانی به مراجع بین المللی و حقوقی و وزارتخانه های امور خارجه کشورهای مختلف درباره اتفاقات روی داده برای این کشتی تشکیل داده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز