سرویس بین الملل - با توجه به ا ینکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به زودی برای شرکت در یک نشست بین ا لمللی راهی ترکیه خواهد شد با رجب طیب اردوغان همتای خود در یک تماس تلفنی گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مروز نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی ، روسای جمهور ترکیه و روسیه در گفتگوی تلفنی، علاوه بر روابط دوجانبه، تحولات اخیر سوریه را نیز مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش منابع ریاست جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین در این تماس تلفنی، علاوه بر روابط دوجانبه، تحولات اخیر سوریه را نیز بررسی کردند.

براساس این گزارش، روسای جمهور دو کشور همچنین با اشاره به ضرورت تقویت همکاری دوجانبه در بخش‌های مختلف، بر اهمیت پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه و افزایش تلاش‌ها برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به این کشور تاکید کردند.

اردوغان و پوتین در ادامه این گفت و گوی تلفنی، ضمن تبادل نظر در باره دیدارشان در گنگره جهانی انرژی در استانبول، به موضوع پروژه‌ خط لوله گاز «جریان ترک» و نیروگاه هسته‌ای آک کویو نیز پرداختند.
روابط مسکو و آنکارا پس از سرنگون کردن یک فروند جنگنده سوخوی روس در حریم هوایی سوریه به شدت تیره شد ولی رجب طیب اردوغان با توجه به زاوایه ای که با آمریکا گرفت به مسکو تمایل پیدا کرد و در جریان سفر رجب طیب اردوغان به مسکو از روسیه عذرخواهی کرد. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز